Erciyes Gazetesi
YEREL ASAYİŞ İLÇELER RESMİ İLANLAR SPOR EKONOMİ SAĞLIK KÜLTÜR-SANAT SİYASET KADIN ÖZEL HABER SERİ İLANLAR

ZIRRR!! ANIR EŞŞEĞİM ANIRRR!...

29 Mart 2013, 10:27
Sultan II. Mahmut devri…

Anadolu’nun her yeri ıslahat hareketleri ve yeni vergi salmalarıyla perim perişan… Sefalet nefes kesiyor. Adalet  ise kayıp.

Sıpa iken  Doğu Anadolu’dan İstanbul’a getirilmiş, sapık ve hain  bir eşek, yem veren sahibinin kolunu ısırır. Adam da sapık eşeği  sırtlanlara yem olması için  kapı dışarı koyar. Bir gece ıssız, kenar bir mahallede sırtlanların saldırısına uğrayan Sapık, yaralı kurtulur. Bir çıkmaz sokakta yaralı eşeği gören biri, bu hale yüreği sızlar, eşeğe de ihtiyacının da  olduğunu düşünerek  alır, evine götürür. Yaraları sarılıp güzel bakımı yapılan eşek kışın ortasında zımba gibi olur. Yem veren eli ısırma huyu olan sapık eşek, bir gün yeni sahibinin de kafasını ısırır. Uğradığı ihanete çok kızan adam,  eşeği kışın  tam buz kestiği zamanda, samansızlık bahanesiyle kapı dışarı koyar.

Günlerce sokaklarda aç susuz sürten eşek dondurucu bir gecenin  zifiri karanlığında açlıktan vezirin konak kapısını kemirir. O sırada kıpının kendir ipi ağzına gelir, çekerek gevelemeye başlar. İpe bağlı  çıngırak gecenin ıssızlığında konağı acı acı inletir. Korku ve telaşla kapıya koşan uşaklar, baksalar ki zili çalan bir eşek. Şaşırırlar, oradan kovmak için bir tekme savururlar, ama takati kalmamış eşek hafif bir tekmeyle yerle beraber olur. 

Uşaklar eşeğin  haline acırlar ve vezire  haber verirler. Vezir, derhal  sahibini buldurur, durumu padişaha iletir. Adam sorgulandıktan sonra okkalı bir sopayla cezalandırılır. Sonra:

-Bu hayvana her gün beş öğün, beş okka arpa yedirip tımarını yapacaksın ve her hafta da saraya getirip göstereceksin, emri verilir.

Sapık ve hain eşek 3 ay içinde öyle semirir ve güçlenir ki,  her öğün avazı çıktığı kadar keyifle anırmaya başlar. Eşek anırdıkça sahibi de mahzun mahzun şöyle der:

-Anırrr  eşeğim anırrr! Arkanda Sultan Mahmut olduktan sonra sana kim dokunur.

*

Doğu Anadolu’daki “üç buçuk çapulcu”, küresel güçlerin köpekliği olur. Binlerce masum genci dağa çekerek kendi uzvunu yemeye başlar. İki aylık bebeğin gözüne kurşun sıkacak kadar canileşir. Kan emdikçe semirir. 40 bine yakın Türk insanının canına, mal olur, on binlerce ocağa incir ağacı diker.

Eşkıya başı, bebek katili 1999’da yakalanır, kodese tıkılır. 2002’de gelen bir iktidar, kanla beslenen Kürt eşkıyasına “açılım”larla  “Kürt sorunu” tavizini vererek Habur’da, milletten öç alırcasına, düğün yaptırır. Yetmez. Meclis’tekilerle  hainler kucaklaşır. İnsanlık suçu işleyen  küresel güçlerin uşağı olan bölücülerle İktidar, Oslo ve İmralı’da masaya oturur ve bölücü başı, bebek katiline biat eder.  İnsanlık suçu işlemeyi meşrulaştırır.

            21 Mart’ta  ülkenin bölünmeye doğru götürüldüğüne dünya şahit olmuştur. Güvenlik güçleri, ordu, üniversiteler, devleti korumaktan sorumlu savcılar bu kahpeliğe dur diyemez. Muhalefetin ise kafası karışıktır.

Olayın vahametini, Sevr’i hortlatanların ihanetini halka her yerde haykıran MHP liderinin;“Terörle müzakere en büyük ihanettir. Hainler cezasız kalmayacaktır. Katiller asılmalıdır” sözlerine..

Bursa mitinginde yüz binler: “Vur de vuralım, öl de ölelim”  şeklinde haykırınca…

            Bahçeli’nin de; “Merak etmeyin, onun da zamanı gelecek” diye cevap veresi üzerine, hainleri büyük bir panik, derin bir endişe ve gizli bir korku sarmış olacak ki…

Meclis’te ettiği yemini inkar edenlerden biri, korkudan psikoza girerek, Behçeli’ye twitter’dan hakaret ve saldırma alçaklığını göstermiş.

Yediği çanağa pislemeyi ve ekmek veren eli ısırmayı huy edinmiş iğrenç, Sapık bir mahluktan başka ne beklenir ki!..

Anır eşeğim anır! Arkanda ABD, AB, İsrail gibi küresel güçler ve işbirlikçileri iktidar olduktan sonra…

Anırmanın tam zamanıdır!

Ama, merak etme, ağzına hıyar sokulacak zaman da gelir!

Facebook  Twitter  Google  StubmleUpon 
Hasan Sami BOLAK Hasan Sami BOLAK
MİLLETİNDEN KORKAN HÜKÜMET!
Osman Karababa Osman Karababa
GÜNEŞ HARAM...
Şükrü ALNIAÇIK Şükrü ALNIAÇIK
Bu Şanlı Tarihi Hangi Türkler Yaptı?
M. Nevin BOLAK M. Nevin BOLAK
Torunla Bayram Kutlamak
Nurullah AYDIN Nurullah AYDIN
ROLLERİNİ OYNAYANLAR
Dursun BERKOK Dursun BERKOK
'Fos!' Bir Dünya Liderliği!
Ümit ÖZDAĞ Ümit ÖZDAĞ
Suriye'ye giden silahlar Türkiye'yi vurur mu?
Ö. PEHLİVANOGLU Ö. PEHLİVANOGLU
SULTAN SÜLEYMAN'A KALMADI
Hüseyin YENİÇERİ Hüseyin YENİÇERİ
GÖKTÜRKLERDEN KALMA YENİ SİKKELER BULUNDU
Mustafa ÖZSOY Mustafa ÖZSOY
KAYSERİSPORUMUZ VE KADİR HAS STADI
Ahmet SIVACI Ahmet SIVACI
RAMAZAN TIR'I DEYİP GEÇMEYİN
  •  
  •  
  •  
  • Bugün haber eklenmedi.
  • Son 7 gün haber eklenmedi.
  • Bu ay haber eklenmedi.

Tüm fotoğraflar

  Meydan Gece Görünüm
 

Meydan Gece Görünüm

İzlenme:0

   
  Cumhuriyet Meydanı
 

Cumhuriyet Meydanı

İzlenme:0

   
  Kayseri Kalesi
 

Kayseri Kalesi

İzlenme:0

   

HAVA DURUMU

Tüm videolar

  Kayseri'nin Neresindensin
 

Kayseri'nin Nere

İzlenme:2424

   
  Gesi Bağları Türküsü
 

Gesi Bağları Türküsü

İzlenme:2624

   
  Kayseri Tanıtım
 

Kayseri Tanıtım

İzlenme:3471

   
  Uyanık Kayserili
 

Uyanık Kayserili

İzlenme:2009

   

Erciyes Gazetesi Web Ofset Tesisleri